מן העיתונות


סגן עו"ד אודליה חן : בתוך הקריירה מוצאת זמן לתרומה

new_nrg_logo_1_

אלי לוי  / מעריב

סגן אודליה חן, עורכת דין ובעלת משרד עורכי דין מצליח בזיכרון יעקב העוסק בתחום דיני המשפחה והירושה, לא מוותרת על שרות במערך המילואים של צה"ל גם בימים העמוסים ביותר במשרד ובבית המשפט.

במילואים היא מוצבת כקצינה ביחידת קצין העיר חיפה וממלאת שם בגאווה ובמסירות רבה שני תפקידים חשובים: מודיעת נפגעים וכמשפטנית גם כמי שמעניקה סעד משפטי לחיילים ואנשי קבע שזקוקים לייעוץ והכוונה משפטית "בשבילי באופן אישי המילואים זה תרומה קטנה שלי מהמקצוע האזרחי שלי לצה"ל ולמדינה.
יש לי אח לוחם בחטיבת כפיר ובכלל אני וכל הסובבים אותי מחוברים מאוד לצבא והכל מתוך רצון עז לתרום ולתת משהו למדינה שלנו מאיתנו".

שלוש פעמים בשנה מתחיילת סגן חן בקצין העיר ונכנסת לתקופה של שבועיים רצופים של כוננות כמודיעת נפגעים, ללא ספק אחד התפקידים הפחות נעימים במערך המילואים שמעט מאוד בכלל מוכנים להתנדב אליו.

שבעה עד עשרה ימים אחרים בשנה היא מתחיילת ועושה ימי מילואים מלאים בקצין העיר בתפקידה כעורכת דין, שם היא מעניקה סעד משפטי לחיילים ואנשי קבע שזקוקים לכך.
בין כל זה יש עוד ימי גיבוש, הדרכות, ימי עיון וקורסים שונים במהלך השנה.

בחייה האזרחיים כל זה לצד קריירה מצליחה כעורכת דין שמתרוצצת בין בתי המשפט בארץ לפגישות במשרד עד השעות הקטנות של הלילה . בשרות הסדיר היא שרתה כחובשת בפיקוד צפון וכבר אז הייתה מסופחת לצוות הקצינים ביחידת מודיעי הנפגעים באזור חיפה "שהציעו לי להגיע למילואים לתפקיד שהוא תרומה ועזרה אז מיד נתתי את הסכמתי. אני חושבת שכל אדם שמרגיש שיש לו מה לתרום צריך לתרום וצריך לתת תרומה קטנה אפילו מעצמו. התרומה היא חלק בלתי נפרד מהאזרחות שלנו כאן במדינה.
אני עושה את זה בשמחה וברצון רב והלוואי ויהיו עוד ועוד נשים שעושות מילואים אני אישית מציע לכולן לנסות כי זו הרגשה של סיפוק ונתינה מעצמך".

חן עשתה את ההתמחות שלה כעוזרת משפטית של שופטת בדיני משפחה ואת צעדיה הראשונים כעורכת דין עשתה במשרד של עורכת דין שמונתה לשופטת, כל זה הביא אותה להצהיר כי גם היא מתכוונת ביום מן הימים להגיש מועמדות לשיפוט אך היא לא מציבה יעד לפרישה ממילואים ורואה את עצמה בעתיד גם כשופטת צבאית "מצידי כל זמן שאני יכולה ורוצה אז אני אהיה שם. אני חושבת שהשרות יכול לעזור לי מאוד בעתיד גם שאהיה שופטת חונכתי לתרום למדינה ולצה"ל וכך גם אחנך את הילדים שלי לתרום זו זכות לא חובה אנחנו מקבלים כל כך הרבה מהמדינה הזו אז לפחות אם אפשר להחזיר קצת אז עושים את זה בכיף ומהלב. לצערי מעט עושים מילואים ובטח שלראות נשים במילואים זה דבר לא שגרתי בכלל ואני מקווה שיגיע היום שיהיה שינוי וכל מי שיש לו מה לתרום שיתייצב ויתרום".