מאמרים

עו"ד אודליה חן היא בעלת וותק של שנים רבות בתחום דיני המשפחה והירושה, התמחתה אצל כב’ השופטת אלה מירז בבית המשפט לענייני משפחה בחיפה, כותבת במקומון "מגזין המושבות" ובמקומון "מרכז העניינים" טור משפטי קבוע בשם "חוק וסדר".

איך לבחור עורך דין כשמתגרשים

אסטרטגיית גירושין נכונה תאפשר לכם להתמודד עם התהליך בצורה רגועה יותר, ולכן חשוב לתכננה בעזרת איש מקצוע, כלומר עורך דין המתמחה בענייני גירושין.

המשך קריאה

המדריך המלא למתחתנים

סוף סוף, מצאתם את אהבת חייכם, נפרדתם לנצח מכל המחזרים האחרים, והחלטתם כי הגיעה העת להסב קצת נחת לאמא , ול-ה-ת-ח-ת-ן. כעת, כל שנותר לכם הוא לבחור את סוג וטקס הנישואין המתאים ביותר לאמונתכם ואורח חייכם.

המשך קריאה

אזהרה לידועים בציבור

לאחרונה יצא פסק דין תחת ידו של בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן כי בני זוג שבחרו שלא להתחתן לא יוכרו כידועים בציבור,השאלה הנשאלת הנה, האם מדובר בדרך טובה לחיים משותפים? נבחן שאלה זו כעת.

המשך קריאה

הסכם ממון לא לעשירים בלבד

הסכם  ממון הנו הסכם שניתן לערוך אותו לפני הנישואין ובמהלך הנישואין-לבחירת בני הזוג בשונה ממה שנהוג לחשוב ההסכם אינו משמש אתכם רק למקרה שתתגרשו. הסכם ממון הוא לא לעשירים בלבד, ההסכם הוא מפת דרכים כוללת המאפשרת לכם להתבונן לפרטים, אולי בפעם ראשונה בחייכם בנושא חשוב והוא התנהלותכם בזוגיות בכל ההיבטים והמישורים. אנשים נמנעים מעריכת הסכם […]

המשך קריאה

מהי כתובה

כתובה היא שטר חוב שהבעל כותב ומוסר לאשתו עם הנישואין "כדי שלא תהא קלה בעיניו להוציאה", קרי,הכתובה נועדה למנוע מצב בו הבעל יתגרש מהאישה בקלות, ללא עילה מוכרת בדין העברי.

המשך קריאה

גירושי היי טק

הבעייתיות הקשה ביותר שעומדת בפני בתי המשפט בישראל בכל הנוגע לגירושי היי טק. הניסיון לחשב את ערכם האמיתי של סטארט-אפים-קרי פיתוח ייחודי של מוצר/תוכנה מתחום ההיי טק.

המשך קריאה

חזקת הגיל הרך

חזקת הגיל הרך חזקת הגיל הרך-מהי? יתרונות וחסרונות! חזקת הגיל הרך מתעוררת בעיקר בסכסוכי משמורת בהליכי גירושין בין בני זוג כאשר החזקה קובעת כי משמורת על ילדים עד גיל 6 יש לפסוק אצל האם.

המשך קריאה

משמורת ילדים

כידוע מוגדר הילד בתור קטין, עד הגיעו לגיל 18, ולפיכך מוגדר עבורו הורה -אפוטרופוס עליו מוטלת האחריות לגידולו וחינוכו, אחריות זו נקראת משמורת או חזקה על הילד. החוק הישראלי קובע במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות תשכ"ב (1962) כי כל עוד אין סיבות חזקות כנגד (בעיות מסוגלות הורית קשות), עדיף לילד לגדול על ידי אמו לפחות […]

המשך קריאה

סרבנות גט וסרבנות קשר בין ילד להורה

במאמר זה אביא סקירה של שתי תופעות להן אנו עדים במסגרת הליכי פירוד גירושין/בין בני זוג, אשר נמצאות על סדר היום בשיח הציבורי. ראוי לציין כי תופעות אלו היו שם תמיד בהליכי פירוד /גירושין ואין חדש תחת השמש, אולם כיום אנו בוחרים להציף אותן , לקרוא להן בשמן ומכאן לדאוג להביא פתרונות לצמצום התופעות עד למיגורן.

המשך קריאה

בתי הדין הרבניים – "אז והיום"

במאמר בתי הדין הרבניים – "אז והיום" נסקור את כברת הדרך והמאמצים הרבים שעשו ועושים כיום בתי הדין הרבניים בפרשנות ההלכה והתאמתה למציאות הרווחת. נעמוד על האבחנות בין פסקי דין שנתנו ע"י בתי הדין הרבנים לפני עשרות שנים לעומת פסקי הדין שניתנו לאחרונה במספר סוגיות כגון חיובי גט, סנקציות לסרבני גט לבעל ולאישה, היתר נישואין, […]

המשך קריאה

בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה

במאמר בתי הדין הרבניים אל מול בתי המשפט לענייני משפחה נעמוד על הדומה והשונה במספר נושאים ספציפיים הן בפן המהותי והן בפן הפרוצדרלי בין בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה ,הבדלים הרי גורל אשר יש בהם כדי להגיע לתוצאות הפוכות לעיתים בין ערכאות בתי הדין הרבניים לבין בתי המשפט לענייני משפחה באותו תיק […]

המשך קריאה